Zalety podróży busem

Jeszcze kilkanaście lat temu transport ludzi busami był czymś ?passe?. Większość oceniała go jako mało komfortowy i średnio bezpieczny. Nie da się ukryć, że czasy się zmieniły. W XXI wieku, gdzie emigracja zarobkowa pozwala wyżyć wielu polskim rodzinom, podróże busami do unijnych krajów stały się normą. Na rynku pojawiło się wiele firm oferując przewóz osób do europejskich państw, ale również wynajem mikrobusów (Szczecin, i inne polskie miasta). Popyt jest tak duży, że utrzymanie stałego klienta jest dla nich nie lada wyzwaniem. Wiele spółek znacząco zmieniła podejście do transportowanych osób, zwiększając nie tylko ich komfort, ale również odnawiając flotę czy dostarczając szereg usług dodatkowych. Jakie zalety obecnie kryje w sobie podróż busem? Dlaczego jest lepsza, aniżeli podróż pociągiem czy lot samolotem? Dlaczego warto zdecydować się na busa czy mikrobusa mając w zanadrzu swoje własne auto?

Wysoki komfort

Po pierwsze, komfort. Nie da się ukryć, że podróż busem jest znacznie bardziej wygodna, aniżeli podróż pociągiem, autokarem czy własnym pojazdem. Decydując się na własne auto, musimy mieć na uwadze takie kwestie jak tankowanie, ewentualne awarie czy bezpieczeństwo naszych pasażerów. Jadąc pociągiem narażeni jesteśmy na kradzieże, pobicia oraz rozboje, a często również na hałas innych współpasażerów. Jazda autokarem czy autobusem nie należy do najwygodniejszych. Kilka godzin bez ruchu może poważnie zaszkodzić naszym stawom. Samolot natomiast jest drogi i nie ma możliwości zabrać nas wszędzie tam, gdzie chcemy?

Komfort jazdy busem ? zwłaszcza jeśli chodzi o dalekie trasy ? jest oczywisty. Nasze busy charakteryzują się niebywałą wygodą, której próżno szukać w autokarze, autobusie czy nawet taksówce. Współczesne busy niczym nie przypominają pojazdów sprzed kilkunastu lat. Rozkładane fotele umożliwiają komfortowy odpoczynek czy nawet sen. Klimatyzacja oraz ogrzewania odpowiadają za odpowiednią cyrkulację powietrza, a przy okazji umilają podróż niezależnie od temperatury panującej za oknem. Dostęp do Wi-Fi oraz gniazdek pozwala nam pracować, słuchać muzyki, grać czy surfować po Internecie.

Bezpieczeństwo dla każdej osoby

Po drugie, bezpieczeństwo. Busy są w pełni bezpieczne ? zarówno w zakresie zdrowia jak i życia osoby przewożonej. Klimatyzacja i ogrzewanie pozwalają uniknąć dyskomfortu związanego ze zmienna pogodą. Doświadczeni kierowcy odpowiadają za wygodną trasę oraz szybką podróż. Nowoczesne pojazdy z aktualnym przeglądem sprzyjają przewozowi zarówno kobiet jak i mężczyzn, dzieci oraz starców, a nawet? kobiet w ciąży.

Oszczędność

Po trzecie, oszczędność. Podróżowanie busami jest znacznie tańsze, aniżeli podróżowanie samolotem, pociągiem czy nawet własnym pojazdem. Liczne rabaty oraz promocje dla stałych klientów sprawiają, że prezentowany środek transportu doskonale sprawdza się w przypadku pracowników sezonowych. Niskie ceny związane są również z dużą konkurencją na polskim rynku.