Przewóz busami w celach zarobkowych ? co zabrać?

Od czasu, gdy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej i nastąpiło otwarcie granic, wielu naszych rodaków zyskało szansę na zarobienie większych pieniędzy, dzięki pracy poza granicami naszego kraju. Tego typu wyjazdy to ogromna szansa, która niesie za sobą również możliwość zetknięcia się z inną kulturą oraz zobaczenia innego kraju. Wszystko to brzmi bardzo dobrze, jednak, zwłaszcza za pierwszym razem, może być trochę stresujące. Wiele osób zadaje sobie szereg pytań. Jedno z najpopularniejszych to – Co zabrać ze sobą w taką podróż? Chcemy nieść wsparcie naszym klientom, dlatego przygotowaliśmy szereg przydatnych porad.

Dokumenty

Najważniejszą kwestią będą tutaj dokumenty. To dzięki nim będziemy mogli potwierdzić swoją tożsamość oraz załatwić ewentualne oficjalne sprawy. Pierwszym i najważniejszym dokumentem będzie oczywiście dokument tożsamości. Warto zabrać także prawo jazdy, jeśli takie posiadamy.

Nie możemy zapomnieć o naszej umowie lub innym dokumencie, który będzie stanowił potwierdzenie naszego zatrudnienia za granicą. Warto wziąć ze sobą także kartę EKUZ, dzięki której będziemy mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej opieki medycznej za granicą.

Na wszelki wypadek warto mieć przy sobie numery telefonu oraz adresy do naszych najbliższych.

Odzież, kosmetyki oraz inne artykuły tego typu

Pakowanie rzeczy tego typu jest kwestią bardzo indywidualną. Pamiętajmy, że dysponujemy bardzo ograniczonym zasobem przestrzeni w naszych bagażach. Warto zatem zastanowić się, czy niektórych rzeczy nie lepiej zakupić na miejscu, zamiast zabierać ze sobą całą masę chemii do prania, żelów pod prysznic, szamponów oraz innych rzeczy.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku rzeczy, których nie możemy kupić za granicą. Niezależnie od tego, czy są to produkty, które lubimy, czy rzeczy nam niezbędne, możemy pokusić się o zrobienie sobie zapasów. Mogą to być np. większe ilości kosmetyków lub leków. Takie rozwiązanie jest bardzo dobrym pomysłem zwłaszcza w przypadku leków na receptę. Jeśli planujemy wyjazd do pracy za granicę, warto pamiętać o poproszeniu lekarza o wypisanie nam recepty na większą ilość danego środka.

Kompletując ubrania, można wziąć pod uwagę warunki pogodowe panujące na miejscu oraz okres czasu, na jaki wyjeżdżamy.