Podróżowanie busami do Holandii, Belgii i Niemiec w czasach COVID-19

Pandemia koronawirusa wymusiła na wczasowiczach i osobach pracujących za granicą dokonanie wielu zmian, zarówno jeśli chodzi o częstotliwość wyjazdów, jak i sposób przemieszczania się. Aby zminimalizować ryzyko zachorowania na COVID-19 warto pomyśleć o podróży busem, zwłaszcza jeśli wybieramy się do Holandii, Belgii czy Niemiec. Wyjaśniamy dlaczego.

Podróż busem do Niemiec, Belgii lub Holandii ? dlaczego warto?

Skorzystanie z usług prywatnych przewoźników zamiast transportu publicznego może zminimalizować ryzyko zarażenia się COVID-19. W każdej szanującej się firmie, a taką jest Ar-tour, pojazd po jednorazowym przejeździe będzie dokładnie wywietrzony i wysprzątany, szczególnie jeśli chodzi o często dotykane elementy, jak np. klamki czy uchwyty foteli. Dodatkowo do samochodu nie wejdą osoby, które nie mają na twarzy maseczki/przyłbicy czy innego rodzaju osłony ust i nosa (obowiązek ten dotyczy również kierowców). Pojazdy wyposaża się ponadto w dozowniki do płynów dezynfekujących.

Pandemia COVID-19 i transport publiczny?

Decydując się na podróż busem do Niemiec, Belgii lub Holandii z prywatnym przewoźnikiem lub też wynajem od niego pojazdu na wycieczkę krajową mamy pewność, że zachowane zostaną najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. W trakcie trwania pandemii COVID-19 jest to szczególnie ważne, bo może uchronić nas przed przypadkowym zarażeniem się koronawirusem. Jeśli natomiast chodzi o podróżowanie transportem publicznym nikt nam nie zagwarantuje, że w danym autokarze/autobusie/pociągu wszyscy pasażerowie przestrzegają wytycznych higienicznych i nie narazimy się na bezpośredni kontakt z jakąś zakaźną wydzieliną.

Bezpieczeństwo w czasach pandemii plus niskie ceny

Podróżowanie z prywatnym przewoźnikiem do lub z Belgii, Holandii i Niemiec oraz przewóz klientów indywidualnych czy grupowych w kraju i poza jego granicami jest w czasach pandemii COVID-19 nie tylko bardziej bezpieczne, ale i nierzadko znacznie tańsze. Firmy transportowe oferują bowiem bardzo atrakcyjne ceny biletów, a także wyjątkowo komfortowe warunki przejazdu. Warto rozważyć wynajem mikrobusa, by dostać się np. na wakacje, zwłaszcza jeśli jedziemy w dużym gronie bliskich osób. Koszt przejazdu będzie wtedy rozłożony na wszystkich pasażerów, a co za tym idzie zapewne okaże się niższy niż przelot samolotem czy przewóz innym publicznym środkiem transportu.